MGOK w Pieńsku

MGOK w Pieńsku

wtorek, 27 września 2011

II Ogólnopolski Spływ Kajakowy Nysa Łużycka 2011

W dniu 25 września 2011 (niedziela) po raz drugi nad Nysą Łużycką w Pieńsku miało miejsce zakończenie  OGÓLNOPOLSKIEGO JESIENNEGO SPŁYWU  KAJAKOWEGO „ NYSA ŁUŻYCKA 2011” . Trasa spływu przebiegała z Porajowa poprzez Krzewinę, Zgorzelec z metą w Pieńsku. Organizatorem był Klub Turystyki Wodnej PTTK Szron Żagań oraz Stowarzyszenie Turystyki Wodnej Szron-Czerna.  Współorganizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pieńsku.
   Już od samego rana obok kładki pieszo-rowerowej prowadzącej do naszych sąsiadów zza Nysy zaczęło tworzyć się małe miasteczko polowe. To obsługa rajdu przygotowywała się na przyjęcie kajakarzy, którzy o godzinie 10.15 wyruszyli rzeką ze Zgorzelca na metę w naszym mieście. Organizatorzy wraz z instruktorami z MGOK-u przygotowali  dla wszystkich uczestników spływu ciepły posiłek.
   O godzinie 14.00 pojawili się  pierwsi kajakarze - troszkę zmęczeni, ale uśmiechnięci wyciągnęli swoje kajaki, osuszyli się, przebrali i posiliwszy się w miłej , wręcz rodzinnej atmosferze  podzielili się wrażeniami ze spływu. Po sesji zdjęciowej i podziękowaniach dla organizatorów uczestnicy zamontowali sprzęt wodny na samochody i już drogą lądową  udali się do swoich miejscowości. Serdecznie zapraszamy za rok!